VEFAT VE TAZİYE

Duyurular, Manşet
   إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ   

İlim ve irfan semasından bir yıldız kaydı…
Medrese, tekye, ve cemaati ile Kuran’a hizmet etmeyi şiar edinmiş, kalbi ile gönlü ile velayeti ile insanları irşad etmiş, İsmailağa Cemaati Önderi, Nakşi Şeyhi Mahmut Efendi Hazretleri Hakk’a vasıl oldu. Cenab-ı Hakk rahmet eylesin. Makamını ali mekanını cennet eylesin inşallah.
Cemaatinin ve yakini olanların başı sağ olsun. Taziyelerimizi ve dualarımızı iletiyoruz

Hamidiye Kültür ve Eğitim Vakfı

Ey bîçareler! Mezaristana göçtüğünüz zaman, “Eyvah! Malımız harab olup, sa’yimiz heba oldu; şu güzel ve geniş dünyadan gidip, dar bir toprağa girdik.” demeyiniz, feryad edip me’yus olmayınız… Çünki sizin herşey’iniz muhafaza ediliyor. Her ameliniz yazılmıştır. Her hizmetiniz kaydedilmiştir. Hizmetinizin mükâfatını verecek ve her hayır elinde ve her hayrı yapabilecek bir Zât-ı Zülcelal, sizi celb edip, yer altında muvakkaten durdurur. Sonra huzuruna aldırır. Ne mutlu sizlere ki; hizmetinizi ve vazifenizi bitirdiniz. Zahmetiniz bitti, rahata ve rahmete gidiyorsunuz. Hizmet, meşakkat bitti; ücret almağa gidiyorsunuz.

(Mektubat 227.sh – Risale-i Nur

فَمَا بَكَتْ عَلَيْهِمُ السَّمَٓاءُ وَ الْاَرْضُ
Şu âyet, mefhum-u muvafık ile şöyle ferman ediyor: “Ehl-i dalaletin ölmesiyle, semavat ve zemin, onların üstünde ağlamıyorlar.” Ve mefhum-u muhalif ile delalet ediyor ki: “Ehl-i imanın dünyadan gitmesiyle, semavat ve zemin, onların üstünde ağlıyor.”

(Sözler 637.sh – Risale-i Nur)
Paylaş: