Ayasofya Camii’nin tekrar ibadete açılması kararı ile ilgili Meşveret Cemaati’nin beyanatı

Duyurular, Manşet

10 Temmuz 2020

Bu kahraman milletin ebedi bir medar-ı şerefi ve Kur’an ve cihad hizmetinde dünyada pırlanta gibi pek büyük bir nişanı ve kılınçlarının pek büyük ve antika bir yadigarı olan Ayasofa Camii’nin 86 yıl sonra tekrar cami statüsüne kavuşturulması kararı, kalb-i külliyi ve vicdan-ı umumiyeyi ziyadesiyle memnun etmiş, gönüllere inşirah düşmüş, bütün dünyadaki müslümanları sevinç gözyaşlarıyla gark etmiştir. Bu nimeti bizlere bahşeden Cenab-ı Allah’a nihayetsiz hamdolsun.

Ayasofya’nın asli vazifesine kavuşması ile memleketimizin üzerindeki zulmani bulutlar inşaallah izale olacak, devletimiz daha güçlü ve daha büyük bir cihan devleti olarak vazifesini ifa ve icra edecektir.

Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyimizin umur nur talebeleri namına yayınladığı tebrik mesajlarına bütün ruh-u canımızla iştirak ediyoruz.

Bu vesile ile, bu hayırlı karara katkısı olan herkesi, Danıştay 10. Dairesini, hükümetimizi, ve hususan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en içten duygularımızla tebrik ediyoruz. Cenab-ı Hak, Cumhurbaşkanımızı hıfz ve muhafaza eylesin, uzun ömürler bahşetsin, hayırlı hizmetlerde muvaffak ve muzaffer kılsın, Amin.

Meşveret Cemaati Divan Heyeti

Paylaş: